Usługi Kominiarskie- Jacek Paluch


Idź do treści

Mierniki i czujniki

termoanemometr AZ8903Termoanemometr AZ 8903 - urządzenie do pomoiaru ciągu kominowego,pomiar przepływu powietrza w m/s z czujnikiem temperatury .
Za pomocą tego urządzenia można obliczyć ciśnienie w kominie w Pa (Pascal)- ciąg kominowy

rejstrator tlenku węgla

Rejestratory tlenku węgla przeznaczone do pomiaru i rejestracji stężenia tlenku węgla w powietrzu.
Odczyt zarejestrowanych danych, dokonywanie zmian ustawień oraz nadanie nazwy rejestratorom, następuje poprzez interfejs USB.
W przypadku rozładowania baterii dane pozostają w pamięci rejestratora.

Właściwości:
- programowalny próg alarmowy z sygnalizacją optyczną i akustyczną
- trwałość czujnika 4 lata
- wyniki pomiaru prezentowane w formie wykresu na ekranie monitora z wydrukiem
- częstotliwość próbkowania 10 s / 30 s / 1 min / 5 min
- start: programowany
Dane techniczne:
Zakres pomiaru CO : 0 do 1000 ppm
Rozdzielczość : 0,5 ppm
Dokładność : ± 6%
Powtarzalność : ± 2%
Czas reakcji (90%) : 1 min
Pojemność pamięci : 32 510 próbek
Temperatura pracy : od -10°C do + 40°C
- oprogramowanie współpracujące z Windows 98, 2000, XP, Vista


przykładowy wydruk rejestru

< obok przykładowy wykres stężenia tlenku węgla CO - przeprowadzonego rejestratorem tlenku węgla

detektor tlenku węgla

CMM1810 Przenośny Detektor Czadu

Profesjonalny przenośny miernik przeznaczony do detekcji tlenku węgla w powietrzu. Budowa miernika oparta jest na nowoczesnej technice mikroprocesorowej. Do pomiaru stężenia CO używany jest wysokiej czułości sensor elektrochemiczny nowej generacji. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagany jest precyzyjny pomiar stężenia tlenku węgla. Pomiar koncentracji CO odbywa się w zakresie od 1-1000 PPM (części milionowych). Wskazania wyświetlane się na panelu LCD z dokładnością ą5%. Urządzenie posiada akustyczno-optyczną sygnalizację przekroczenia zadanych progów. W zakresie od 35 PPM do 200 PPM, na panelu LCD wyświetlane jest aktualne stężenie CO oraz emitowane są krótkie, przerywane sygnały dźwiękowe. Częstotliwość ich wzrasta w miarę jak rośnie koncentracja tlenku węgla. Powyżej 200 PPM na panelu LCD wyświetlane jest aktualne stężenie CO oraz emitowany jest ciągły sygnał dźwiękowy. Po przekroczeniu progu 30 PPM dodatkowo miga pulsacyjnie czerwona dioda LED. Urządzenie może pracować w dwóch trybach pomiarowych: dynamicznym oraz odczytu wartości maksymalnych. W trybie dynamicznym na wyświetlaczu na bieżąco pokazywana jest aktualna wartość CO. W trybie pomiarowym wartości maksymalnych na panelu LCD wyświetlane są tylko maksymalne wartości stężenia CO. Miernik CMM1810-CO posiada funkcję zapisu bieżącej oraz maksymalnej wartości pomiaru. W pamięci urządzenia można zapisać maksymalnie do dziesięciu pomiarów. Wbudowany zegar pozwala użytkownikowi odczytać całkowity czas pomiaru. Podświetlany wyświetlacz LCD ułatwia odczyt wskazań przy niskim natężeniu oświetlenia np. w nocy, w nieoświetlonych pomieszczeniach. Urządzenie zasilane jest z 9V baterii alkalicznej (w komplecie). Stan naładowania baterii monitorowany jest na wyświetlaczu. Małe wymiary i waga, prosty sposób obsługi, powodują że urządzenie może być z powodzeniem stosowane jako podręczny przenośny miernik CO przez różne służby techniczne.

Czujnik Czadu Nighthawk 900-0146-UK LCD

do sprzedaży w naszej ofercie na zamówienie z montażem u klienta w domu[+] powiększ zdjęcie


Wersja detektora tlenku węgla z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem LCD, przeznaczona do montażu przede wszystkim w sypialniach oraz wszystkich innych pomieszczeniach zagrożonych emisją tlenku węgla. Na wyświetlaczu LCD na bieżąco pokazywany jest aktualny poziom stężenia tlenku węgla. Wskazania wyświetlane są w zakresie od 30 do 999 PPM. Pomiar odbywa się co 15 sek. Przekroczenie dopuszczalnego poziomu CO sygnalizowane jest optycznie (czerwona dioda LED) oraz akustycznie (pulsacyjny alarm dźwiękowy o sile 85 dB).
Urządzenie posiada przycisk Test/Reset umożliwiający sprawdzenie prawidłowości jego działania oraz przycisk Peak Level po naciśnięciu, którego wyświetlany jest najwyższy wykryty poziom CO od momentu włączenia zasilania lub wyzerowania wskazań.
Podświetlany panel LCD ułatwia odczytywanie wskazań w nocy. Stan sensora, baterii oraz wewnętrznych obwodów jest monitorowany przez układ automatycznej kontroli sprawności urządzenia. W przypadku wykrycia usterki, na panelu LCD pokazywana jest informacja odpowiednia do wykrytego uszkodzenia oraz włącza się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy.

Zintegrowane zasilanie bateryjne zapewnia szybki i prosty montaż detektora oraz gwarantuje prawidłowe działanie urządzenia niezależnie od napięcia w sieci. Montaż urządzenia można wykonać samodzielnie.
Detektor może być użytkowany jako urządzenie przenośne. Uchylna podpórka znajdująca się z tyłu obudowy, umożliwia postawienie detektora w pobliżu łóżka np. na szafce nocnej lub stoliku. Dzięki temu użytkownik ma zapewnioną lepszą ochronę w czasie snu.
Zalecane miejsca montażu: sypialna, łazienka, kuchnia, jadalnia, pokój dzienny, salon, kotłownia oraz miejsca, w których znajdują się urządzenia mogące być źródłem czadu (np.: kominek, gazowy podgrzewacz wody itp.)

Parametry techniczne
Technologia elektrochemiczna - jeden z najprecyzyjniejszych na świecie sensorów elektrochemicznych
Zasilanie DC, trzy baterie alkaliczne 1,5V typ AA (na wyposażeniu)
Temperatura pracy 4.4°C - 37,8°C
Temperatura przechowywania -10°C ~ 45°C
Wilgotność do 85%
Sposób montażu na ścianie, śruby montażowe w zestawie
Sygnalizacja akustyczna 85 dB i optyczna (czerwona dioda LED) przekroczenie dopuszczalnego stężenia CO
Sygnalizacja niskiego poziomu zasilania (rozładowania baterii): krótki sygnał dźwiękowy oraz migająca co 30 sek. czerwona i zielona dioda LED - konieczność wymiany baterii.
Sygnalizacja nieprawidłowego działania urządzenia: krótki sygnał dźwiękowy oraz migająca co 30 sek. czerwona dioda LED - nieprawidłowa praca urządzenia.
Wskazania panelu LCD aktualny poziom stężenia CO w zakresie 30 - 999 PPM
Lo - niski stan baterii (rozładowane baterie)
Err- nieprawidłowe działania urządzenia
Przycisk Test/Reset do kontroli i obsługi urządzenia.
Przycisk Peak Level przycisk po naciśnięciu, którego wyświetlany jest najwyższy wykryty poziom CO od momentu włączenia zasilania lub wyzerowania pamięci testera.
Wymiary średnica - 140 mm, wysokość - 35,5 mm
Waga z bateriami 0,270 kg
Dopuszczenia EN 50291: 2001
Oznaczenia CE
Gwarancja 5 lat

Strona główna | Oferta | Przepisy | Linki | Kontakt | Mapa | Kamery | Mierniki i czujniki | Wentylacja | Czad | Galeria | Kominy | Mapa witryny


copyright by ZUK Jacek Paluch 2005-2008 . Wszystkie prawa zastrzeżone | zukjp@interia.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego