Usługi Kominiarskie- Jacek Paluch


Idź do treści

Kamery

kamera inspekcyjna

Kamera inspekcyjna TV kolor-służy do inspekcji (obserwacji) przewodów kominowych od wewnątrz .
Zasięg kamery do 20 mb na drążku giętkim w pionie od góry i od dołu komina oraz w poziomie na leżakach komionowych.Głowica obortowa 360 stopni i wychyleniem 180 stopni .
Kamera dodatkowo wyposażona jest w nagrywrkę obrazu z dyskiem 30 GB .
Wykonując ekspertyzę kominów zapomocą kamery inspekcyjnej ,klient może otrzymać nagrnie video na płycie CD i obejrzeć na komputerze lub odtwarzaczu DVD .
W dzisiejszych czasach przy wykonywaniu ekspertyz kominów pod względem szczelności lub drożności taka kamera jest niezbędna .
Szczególnie jest pomocna tam ,gdzie trzeba zamontować wkład koinowy.
Kamera ułatwia na pracę pod względem montażu wkładów kominowych bo często trafiają się nam niespodzianki w kominach typu leżków ,zawężeń ,gruzu czy też wystających prętów lub szyn .
Kamerę inspekcyjną można również wykorzystać do innych celów ,a mianowicie tam ,gdzie nie ma dostępu i nie można zajrzeć ludzkim okiem np. kanały ciepłownicze , kanały instalacyjne rur wodnych w budynkach oraz innych trudno dostępnych miejsc.


inspekcja komina<- obok prezentacja nagrania z inspekcji komina kamerą inspekcyjną TV

kamera testo 880-3

Kamera termowizyjna Testo 880-3 Pro-set
Podstawowy przyrząd do szybkiej analizy błędów konstrukcyjnych budynków.

Kamery termowizyjne umożliwiają wizualizacje promieniowania podczerwonego, poprzez przekształcenie go w sygnały elektryczne. Dzięki wysokiej rozdzielczości, kamera termowizyjna Testo 880 pozwala na zobrazowanie najmniejszych różnic temperatur.

Wymienne obiektywy umożliwiają podgląd wyłącznie interesującej nas części obserwowanego obiektu. Zintegrowana kamera cyfrowa pozwala na prowadzenie kompletnej dokumentacji prowadzonych pomiarów.

Za pomocą kamery Testo 880 można w czasie rzeczywistym zlokalizować miejsca szczególnie narażone na powstawanie pleśni, co czyni z niej unikatowe narzędzie w termografii budynków.

Zastosowanie kamer termowizyjnych ma kluczowe znaczenie przy monitoringu i konserwacji budynków, w kontroli procesów produkcyjnych, a także diagnostyce technicznej. Kamery umożliwiają nieinwazyjną lokalizacje wszelkich anomalii, co pozwala na postawienie diagnozy i przedsięwzięcie odpowiednich środków zapobiegawczych przed wystąpieniem uszkodzenia lub awarii.

Dzięki rozdzielczości termicznej <0,1° C, perfekcyjnie wykonanej elektronice i detektorowi oraz rozdzielczości obrazu 160x 120 pixeli, kamera termowizyjna Testo 880 dostarcza najwyższej jakości obraz, który zaspokoi wymagania nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Teleobiektyw i obiektyw szerokokątny umożliwiają wizualizację odpowiednich fragmentów badanego obiektu pomiarowego, w zależności od jego wielkości i odległości z jakiej prowadzony jest pomiar.

Optymalne wykorzystanie promieniowania podczerwonego przez gwarantowane poprzez zastosowanie najwyższej jakości optyki F1, wykonanej z germanium.

Dzięki zintegrowanej kamerze cyfrowej oraz funkcji obraz-w- obrazie, kamera termowizyjna Testo 880 pozwala na szybka i łatwą dokumentacje pomiaru, umożliwiając porównanie obrazu termowizyjnego z rzeczywistym. Wymienna szklana nasadka chroni obiektyw przed uszkodzeniem i zabrudzeniem.

Termografia budynków

Obraz termograficzny rozkładu temperatury w budynku- widoczny dzięki kamerze termowizyjnej Testo 880- doskonale nadaje się do szybkiej i efektywnej wizualizacji charakterystyki termicznej.

Pozwala to na zbadanie konstrukcji budynku pod katem utraty energii w instalacjach klimatyzacyjnych i grzewczych. Dzięki swojej bardzo wysokiej rozdzielczości termicznej( <0,1°C) kamera termowizyjna Testo 880 z łatwością wykrywa wadliwe izolacje, mostki termiczne i uszkodzenia budynku.

W różnych instalacjach takich jak np. ogrzewanie podłogowe Testo 880 pomaga zlokalizować źródło wycieku. Półautomatyczne ustawienie ostrości oraz 5-cio pozycyjny joystick może być łatwo i precyzyjnie obsługiwany za pomocą tylko jednej ręki.

Testo 880 jest jedyna kamerą termowizyjną wyposażoną w sondę bezprzewodową, która dostarcza informacji, dzięki którym można uniknąć ryzyka powstawania na ścianach budynków niebezpiecznych i wywołujących alergie pleśni.
Termografia w przemyśle


Termografia w podczerwieni pozwala na diagnostykę elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych komponentów oraz układów. Stosowana zapobiegawczo umożliwia unikniecie nieprzewidzianych przestojów produkcyjnych.

W systemach elektrycznych niskiego, średniego i wysokiego napięcia, termografia pozwala na ocenę poziomu ostrzegania. Umożliwia to wczesną identyfikacje wadliwych elementów lub styków i podjecie odpowiednich działań w celu zminimalizowania niebezpieczeństwa pożaru i uniknięcia przestojów produkcji.


W dziedzinach takich jak: monitorowanie procesu, zapewnienie jakości produkcji, pracach naukowych oraz badawczych, używanie kamer termowizyjnych jest w wielu przypadkach warunkiem wstępnym do bardziej bezpiecznej i precyzyjnej analizy sytuacji. Możliwe jest również szybkie i bezkontaktowe wykrywanie ciał obcych oraz anomalii w dystrybucji ciepła w procesach produkcyjnych.

Minimalna ogniskowa wynosząca 10 cm, ułatwia zlokalizowanie przegrzanych elementów elektrycznych, np. w układach scalonych.

Nagrzewanie szczególnie w elementach mechanicznych, może wykazywać na występowanie nadwyrężenia wywołanego przez tarcie, niewłaściwą regulację, zbyt duże tolerancje elementów współpracujących lub niewystarczające smarowanie. Wysoka rozdzielczość termiczna kamery Testo 880 umożliwia dokładną diagnostykę występujących nieprawidłowości.

Dokumentacja wyników pomiarów jest istotnym, czynnikiem zapewniającym odpowiednie utrzymanie urządzeń. Testo 880 umożliwia zarządzanie dokumentacja w miejscu pomiaru dzięki możliwości połączenia obrazu termowizyjnego z rzeczywistym, wykonanym za pomocą zintegrowanej kamery cyfrowej.

Oprogramowanie PC automatycznie załącza obydwa obrazy do raportu pomiarowego, pozwalając na proste i łatwe dokumentowanie.

Strona główna | Oferta | Przepisy | Linki | Kontakt | Mapa | Kamery | Mierniki i czujniki | Wentylacja | Czad | Galeria | Kominy | Mapa witryny


copyright by ZUK Jacek Paluch 2005-2008 . Wszystkie prawa zastrzeżone | zukjp@interia.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego